Wersja do druku

Udostępnij

Zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy zaprasza 10 czerwca o godz. 19.00 na czwartą jubileuszową premierę – przedstawienie Bachantki wg Eurypidesa, w reżyserii Maćko Prusaka.

 

W 1974 roku Henryk Tomaszewski zrealizował we Wrocławskim Teatrze Pantomimy spektakl Przyjeżdżam jutro, który określił mianem „collage’u obrazów pantomimicznych inspirowanych Bachantkami Eurypidesa i Theoremą Piera Paola Pasoliniego”.

Tworząc spektakl Bachantki według dramatu Eurypidesa, twórcy sięgają do tych samych materiałów, traktując je jako punkt wyjścia przy komponowaniu obrazu scenicznego, niebędącego jednak odtworzeniem fabuły przedstawienia Tomaszewskiego. Spektakl Przyjeżdżam  jutro traktowany jest jako inspiracja i zachęta do tego, by jeszcze raz przeczytać oba dzieła i przekonać się, co dzisiaj wynika ze zderzenia tych dwóch opowieści. Tematy są wciąż te same, o  które interesowały Tomaszewskiego: starcie dwóch porządków, realnego i fantastycznego, rozdarcie człowieka, którego istnienie jest balansowaniem na cienkiej linie, rozciągniętej między twardą rzeczywistością a  kruchością świata powoływanego do życia przez marzenie.

 
Aktualne jest pytanie, które postawione zostaje tylko po to, by nigdy nie doczekać się  odpowiedzi: kim jest Przybysz / Dionizos, którego nadejście burzy zastany porządek i wygania człowieka z jego dotychczasowego miejsca zamieszkania – czyli z siebie samego. Czy to wyzwolenie czy upadek? Dlaczego wciąż fascynuje jego postać? Dlaczego opowieść o nim jest wciąż potrzebna człowiekowi, teatrowi, światu…

 

 

Kolejne prezentacje: 11, 12, 14, 15, 16 czerwca o godz. 19.00.

Miejsce: Teatr Polski we Wrocławiu, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c.

 

BACHANTKI

według Eurypidesa

 

reżyseria: Maćko Prusak

dramaturgia: Marta Giergielewicz

scenografia: Mirek Kaczmarek

opracowanie muzyczne: Maćko Prusak

obsada: Anna Nabiałkowska, Agnieszka Dziewa, Paula Krawczyk-Ivanov, Mariusz Sikorski, Artur Borkowski/Zbigniew Szymczyk, Jan Kochanowski, Anatoliy Ivanov, Radek Kasiukiewicz (gościnnie)

 

 

Sprzedaż biletów: Teatr Polski
Rezerwacje: 71 337 21 03
a.paluch@pantomima.wroc.pl

 

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close