Wersja do druku

Udostępnij

Konrad Dworakowski reżyseruje Hydrokosmos na podstawie Małej Syrenki Hansa Christiana Andersena.  Pierwsza premiera w jubileuszowym sezonie Wrocławskiego Teatru Pantomimy dedykowana jest młodym widzom. Akcja spektaklu rozgrywa się w dwóch równoległych światach – morskim i lądowym. Jest to opowieść o sile miłości i odwadze budzącej się w człowieku, który bardzo pragnie spełnienia swych uczuć. Choć oryginał baśni niesie ze sobą smutne skojarzenia, reżyser Konrad Dworakowski chce pokazać, że właśnie w samej miłości jest sens, w odwadze by do niej dążyć, w uczuciu, które nie poddaje się ocenie, w gotowości by sięgać do niej i zaryzykować wszystko.

 

Postać Małej Syrenki /Paula Krawczyk-Ivanov/ reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi sprowadzone do rangi sloganu czy karykatury i przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka początkowo sama zdaje się być zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno nam czasem powalczyć.

 

Premiera spektaklu odbędzie się 27 listopada o godz. 16.00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu (Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c). Kolejne pokazy o tej samej godzinie 28 i 29 listopada 2015.

 

***

 

Oto płynie sobie tam w górze ten, którego kocham więcej niż ojca i matkę, ten, do którego należą moje myśli, ten, komu bym chciała powierzyć szczęście mojego życia. Odważę się na wszystko, by zdobyć jego nieśmiertelną duszę. 

Mała syrenka, H. Ch. Andersen

 

Przedstawienie dla widzów od 8 lat.

 

Reżyseria Konrad Dworakowski

Kostiumy i scenografia Maria Balcerek

Muzyka Tomasz Krzyżanowski

Obsada: Paula Krawczyk-Ivanov, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer /gościnnie/, Anna Nabiałkowska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Jan Kochanowski, Mateusz Kowalski, Zbigniew Koźmiński, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Piotr Sabat, Krzysztof Szczepańczyk

 

Uwaga! Bilety na przedstawienie premierowe w dniu 27 listopada nie są sprzedawane. Rezerwacje biletów na przedstawienia w dn. 28 i 29 listopada przyjmowane są pod nr. 71/337 21 03 i mailowo: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Bilety na premierę i przedstawienia popremierowe nie są objęte promocją Tani piątek, Zabierz rodzinę na pantomimę.

 

 

Produkcja przedstawienia dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury i budżetu Województwa Dolnego Śląska.

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Kultura Dostępna NCK (miniaturka)

 

 

Logo Instytucja Kultury Dolny Śląsk (miniaturka)

 

 

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close