Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza dzieci i rodziców, młodzież i dorosłych, amatorów i profesjonalistów, animatorów i pedagogów na warsztaty i zajęcia teatralne w ramach projektu Akcja: EDUKACJA 2.0 w nowym sezonie teatralnym.

 

Akcja:  EDUKACJA to najważniejszy projekt edukacyjny wrocławskiej Pantomimy, angażujący w działania warsztatowe i teatralne różne grupy społeczne i wiekowe.  Adresatami projektu są dzieci i ich rodzice, młodzież, dorośli, seniorzy, pedagodzy i instruktorzy teatralni. Dla każdej z grup przygotowano osobny, autorski program, a warsztaty w ramach projektu prowadzą aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Grupa Otwarta to zajęcia dla młodzieży (od 18 roku życia), dorosłych i seniorów. Warsztaty odbywają się dwa razy w tygodniu w siedzibie WTP. W trakcie zajęć uczestnicy poznają technikę pantomimy i pracują nad warsztatem aktorskim, a zdobyte umiejętności wykorzystują w etiudach teatralnych. Zajęcia odbywają się w miesięcznych blokach warsztatowych pod opieką zespołu aktorskiego Teatru Pantomimy. Autorski program zajęć daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy – od działań solowych, po pracę zespołową. Warsztaty ruszają od października, a pierwsze spotkania poprowadzi Agnieszka Kulińska.

 

Zapisy do Grupy Otwartej startują 4 września; zgłoszenia można wysyłać na adres pio.soroka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona.

 

W październiku ruszają również zajęcia w Grupie Junior, adresowane do dzieci w wieku 3-6 lat. Teatralny Plac Zabaw WTP to pole do szeroko pojętego eksperymentu ruchowego i plastycznego oraz trening pamięci ruchowej, wyobraźni i ekspresji pozawerbalnej. Partnerem Grupy Junior jest Kino Nowe Horyzonty, a warsztaty odbywają się w niedzielne poranki w KNH.  

 

Z kolei już od września startują objazdowe warsztaty teatralne Pierwszy Dzwonek, skierowane do uczniów dolnośląskich szkół. Aktorzy WTP w szkołach na terenie Dolnego Śląska w przystępny i atrakcyjny sposób zapoznają uczniów z tradycją Wrocławskiej pantomimy. Informacje i zgłoszenia k.klimek@pantomima.wroc.pl

.

Nauczycieli i animatorów kultury, którzy prowadzą szkolne koła teatralne, organizują wspólne wyjścia do teatrów i aktywnie uczestniczą w życiu teatralnym miasta, Pantomima zaprosi na warsztaty w październiku. Najbliższą sesję warsztatową poprowadzą Anna Nabiałkowska i Mariusz Sikorski, szczegółowe informacje dostępne będą niebawem.

Wszystkie warsztaty są całkowicie bezpłatne. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Więcej informacji odnośnie działań edukacyjnych we Wrocławskim Teatrze Pantomimy znajduje się na stronie:  www.pantomima.wroc.pl.

 

 

Akcja: EDUKACJA 2.0 realizowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close