Wersja do druku

Udostępnij

20 listopada przypada 94. rocznica urodzinyHenryka Tomaszewskiego (20.11.1919-23.09.2001) – wybitnego twórcy i zasłużonego dla historii europejskiego teatru prekursora pantomimyzespołowej. Jak piszą członkowie Wrocławskiego Teatru Pantominy „niezwykłość Jego dokonańartystycznych idzie w parze z wyjątkowościąJego myśli o sztuce i życiu. Słowa samego Tomaszewskiego, w których ruch jawi się jakonajwiększa pochwała życia, najpełniej oddająistotę przedsięwzięć artysty, którego idee wciążsą żywe i również dziś kształtują działaniaWTP”.

Z okazji jubileuszu Teatr przygotował wydarzenia specjalne:

– w dniach 15-17 listopada 2013 o godz. 19.00 pokaz spektaklu Szatnia (reż. Zbigniew Szymczyk), inspirowanego spektaklami Tomaszewskiego i prezentujące zrekonstruowane fragmenty kilku projektów artystycznych twórcy WTP. Przedsięwzięcie będące wyzwaniem i jednocześnie hołdem dla Tomaszewskiego, przybliża współczesnymtwórczość i filozofię sztuki wyjątkowego artysty, którym bez wątpienia był założycielWrocławskiego Teatru Pantomimy. Z tej okazji wszystkie bilety na przedstawienia w specjalnej cenie 15 zł /rezerwacja a.paluch@pantomima.wroc.pl

Miejsce: Teatr Polski, Duża Scena, ul. G. Zapolskiej 3

18 listopada o godz. 18.00 w ramach projektu Krzywa Bajka odbędzie się spotkanie z aktorkami Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Agnieszką Charkot i Agnieszką Dziewą. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Miejsce: Centrum Edukacji Społecznej, Ośrodek Integracyjny CES na Brochowie, ul. Koreańska 1A (wejście od ul. Chińskiej)

Krzywa Bajkato cykl spotkań i warsztatów teatralnych z dziećmi z SP nr 80 na wrocławskim Brochowie, które zakończą się pokazem przedstawienia pod tym samym tytułem.Dzięki udziałowi w projekcie dzieciaki zobaczyły już przedstawienieMikrokosmosWTP, kolejnym krokiem w odkrywaniu teatru jest spotkanie i rozmowa z aktorkami WTP. Wstęp bezpłatny, organizatorzy przewidzieli niespodzianki dla wszystkich gości.

– 20 listopada o godz. 19.00 multimedialne pokazy archiwalnych materiałów ukazujących pracę, idee oraz fragmentyspektakli założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Panel dyskusyjny poprowadzi Agnieszka Charkot – sekretarz literacki WTP. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy – al. Dębowa 16.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close