Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy przez dwa tygodnie lutego (1-14 lutego) będzie poruszać mieszkańców Dolnego Śląska w ramach projektu Miasta w Ruchu. Jest to cykl działań teatralno-edukacyjnych na Dolnym Śląsku. Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy wraz z mieszkańcami Bolesławca, Dzierżoniowa, Głogowa, Kłodzka i Oławy odkryją na nowo lokalne opowieści i legendy. Ich treść posłuży za punkt wyjścia do przygotowania ruchowej narracji przedstawienia, będącego efektem wspólnej pracy mimów oraz uczestników warsztatów, mieszkańców, dla których staną się doskonałą okazją do poznania specyfiki pracy w teatrze ruchu.

 

Bezpłatne pięciodniowe warsztaty pantomimy i ruchu będą prowadzone przez aktorów i pedagogów wrocławskiej Pantomimy, a uczestnicy będą mieli okazję poznać lub rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinie techniki pantomimy i ruchu, pogłębić świadomość swojego ciała i doświadczyć pracy w konwencji pantomimy zespołowej. Zapisy na warsztaty prowadzą ośrodki partnerskie.

 

Dodatkowo w każdym z miast Wrocławski Teatr Pantomimy zaprezentuje przedstawienie o niepokornej Calineczce pt. Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Bilety w cenie 10 zł dostępne są u partnerów akcji.

 

 

 

***
Warsztaty pantomimy i ruchu – 1-5 lutego, godz. 10.00-13.00

Mikrokosmos reż. K. Dworakowski

6 lutego  – Teatr Stary w Bolesławcu, godz. 18.00,

8 lutego – Centrum Sztuki w Oławie, godz. 18.00,

10 lutego – Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, godz. 18.00

12 lutego – Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, godz. 18.00

14 lutego – Miejski Dom Kultury w Głogowie, godz. 18.00

 

Organizator: Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Współorganizator: Wrocław 2016

Partnerzy: Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury w Dzierżoniowie, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kłodzku, Centrum Sztuki w Oławie.

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close