Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 4 maja o godz. 19.00 (Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, Plac Orląt Lwowskich 20c) Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na premierę spektaklu Dom Bernardy Alba według sztuki Federica Garcii Lorki Przedstawienie w reżyserii Zbigniewa Szymczyka, to kolejna (poPoławiaczach papieru) realizacja w ramach Sceny Małych Form Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Sztuka Lorki odczytana została tu jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowania tego, co jest normalne, moralne i naturalne. Źródłem egzystencjalnego dramatu staje się swoista szczelina pomiędzy ciałem, pragnącym rozkoszy i bliskości, a jego reprezentacją, która – będąc pod ciągłą restrykcją matczynych nakazów – pisze ciała córek w sytuacjach granicznych: pożądania, miłości, śmierci. Reżyser sprowadza życie duchowe bohaterów do seksualnego podłoża i skrywanych namiętności.

Na scenie gościnnie w roli Bernardy Alba wystapi jedna z najważniejszych aktorek w historii wrocławskiej pantomimy – Ewa Czekalska.

Kolejne pokazy – 5 i 6 maja o godz. 19.00.

Reżyseria: Zbigniew Szymczyk

Scenografia: Marek Tybur

Kostiumy: Wanda Kowalska

Opracowanie muzyczne: Jacek Aümuller, Piotr Salaber, Zbigniew Szymczyk

Asystent reżysera: Magdalena Górnicka

informacje o biletach: 071/337 21 03, e-mail promocja@pantomima.wroc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close