Wersja do druku

Udostępnij

W lutym 2014 Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na premierę przedstawienia w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Spektakl powstaje z inspiracji Historią brzydoty Umberto Eco. Jest to jedno z kanonicznych dzieł literatury odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, dało impuls do postawienia pytania o dzisiejsze kobiece piękno. W przedstawieniu zestawione zostaną dwie konwencje – taniec i pantomima. Premiera zaplanowana jest 7 lutego o godz. 19.00 w Teatrze Polskim (Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c), a kolejne spektakle na 8 9 lutego o godz. 19.00.

O spektaklu:

Współczesne pojęcie piękna i brzydoty, estetyzacja życia na wszystkich jego płaszczyznach, wyzwala coraz większą chęć dostosowania się do promowanego w mediach wizerunku atrakcyjnej kobiety i kobiecości sprowadzonej do smukłej linii ciała, długich nóg, dużych piersi i ust. Zewnętrze opakowanie stało się ważniejsze niż to, co mamy do zaoferowania jako człowiek. Inteligencja i emocjonalność stały się niewygodnymi pojęciami, wymagają zaangażowania i poznania. Ułatwiając sobie relacje z drugim człowiekiem pozostajemy powierzchowni i skupiamy się na zewnętrznych oznakach piękna/brzydoty. Współczesny model kobiecości stał się płaski, jak zdjęcia w magazynach dla kobiet. W pracy nad przedstawieniem zastanowimy się, czy ten współczesny kanon jest prawdziwy? czy jest możliwy do wprowadzenia do w życia? czy pozostaje tylko nierealnym efektem photoshopa? I W końcu pytanie zasadnicze – czy współczesna relacja piękna i brzydoty umożliwia budowanie trwałych relacji i daje nam realne poczucie własnej wartości?

Historia brzydoty
reżyseria i choreografia, scenografia, światło: Anna Piotrowska
muzyka: Michał Mackiewicz
Kostiumy: Anna Piotrowska/Adam Królikowski

Obsada:
Anaza – Izabela Cześniewicz
Anaszka – Agnieszka Dziewa
Anaria – Maria Grzegorowska
Anagi – Agnieszka Kulińska
Anakha – Monika Rostecka

Historia brzydoty powstaje we współpracy zLaboratorium Ruchudziałającym przyEuropejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerami są:Biuro Festiwalowe Impart 2016orazInstytut Muzyki i Tańca.

***

Konkurs fotograficzny

W nawiązaniu do tematyki premiery Wrocławski Teatr Pantomimy ogłasza również konkurs fotograficzny . Organizatorzy czekają na zdjęcia, na których ich autorzy „uchwycą granicę pomiędzy pięknem i brzydotą. Granicę subtelną, nieoczywistą, a może właśnie karykaturalną. Znajdą coś, co jest brzydkie i piękne jednocześnie, sfotografują coś, co prawie mieściłoby się w kanonie piękna, ale ma małe «ale».Wygrają trzy najlepsze zdjęcia, które najbardziej zaskoczą jury.

Na zdjęcia organizatorzy czekają do 28 stycznia br. Każdy uczestnik może wysłać nieograniczoną liczbę zdjęć. Wysyłając zdjęcia na konkurs, jego uczestnicy wyrażają tym samym zgodę na ich publikację na profilu WTP na Facebooku oraz oznaczeniu zdjęcia swoim imieniem i nazwiskiem. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do 4 lutego 2014.

Nagrody:


I miejsce – podwójne zaproszenie na premierę Historii brzydoty; podwójne zaproszenie na kolację w Restauracji Pieprz i Wanilia o wartości 100 zł

dwa równorzędne wyróżnienia – pakiet zaproszeń (podwójne zaproszenie na popremierowe przedstawienie Historii brzydoty i podwójne zaproszenie na jeden dowolny spektakl w WTP*)

*poza premierami, pokazami festiwalowymi i specjalnymi

Zgłoszenia: a.paluch@pantomima.wroc.pl

Więcej informacji na stronie: www.pantomima.wroc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close