Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 7 lutego 2014 Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na premierę przedstawienia w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Spektakl powstaje z inspiracji Historią brzydoty Umberto Eco. Jest to jedno z kanonicznych dzieł literatury odnoszące się do teorii estetyki, w którym śledzimy różne, często zaskakujące oblicza brzydoty, dało impuls do postawienia pytania o dzisiejsze kobiece piękno. W przedstawieniu zestawione zostaną dwie konwencje – taniec i pantomima.

Kolejne prezentacje zaplanowane są na 8 i 9 lutego o godz. 19.00. Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na premierę i na każdy dzień prezentacji. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl

O spektaklu:

Współczesne pojęcie piękna i brzydoty, estetyzacja życia na wszystkich jego płaszczyznach, wyzwala coraz większą chęć dostosowania się do promowanego w mediach wizerunku atrakcyjnej kobiety i kobiecości sprowadzonej do smukłej linii ciała, długich nóg, dużych piersi i ust. Zewnętrze opakowanie stało się ważniejsze niż to, co mamy do zaoferowania jako człowiek. Inteligencja i emocjonalność stały się niewygodnymi pojęciami, wymagają zaangażowania i poznania. Ułatwiając sobie relacje z drugim człowiekiem pozostajemy powierzchowni i skupiamy się na zewnętrznych oznakach piękna/brzydoty. Współczesny model kobiecości stał się płaski, jak zdjęcia w magazynach dla kobiet. W pracy nad przedstawieniem zastanowimy się, czy ten współczesny kanon jest prawdziwy? czy jest możliwy do wprowadzenia do w życia? czy pozostaje tylko nierealnym efektem photoshopa? I W końcu pytanie zasadnicze – czy współczesna relacja piękna i brzydoty umożliwia budowanie trwałych relacji i daje nam realne poczucie własnej wartości?

Historia brzydoty
reżyseria i choreografia, scenografia, światło: Anna Piotrowska
muzyka: Michał Mackiewicz
Kostiumy: Anna Piotrowska/Adam Królikowski

Obsada:
Anaza – Izabela Cześniewicz
Anaszka – Agnieszka Dziewa
Anaria – Maria Grzegorowska
Anagi – Agnieszka Kulińska
Anakha – Monika Rostecka

Historia brzydoty powstaje we współpracy zLaboratorium Ruchudziałającym przyEuropejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerami są:Biuro Festiwalowe Impart 2016orazInstytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji na stronie: www.pantomima.wroc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close