Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy piątek i sobotę 4 i 5 września w Ogrodzie – scenie letniej Wrocławskiego Teatru Pantomimy przy siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy na alei Dębowej 16 odbędzie się premiera przedstawienia Los Mimos

 

Przedstawienie otwierające owy sezon teatralny we Wrocławskim Teatrze Pantomimy jest zbiorową kreacją zespołu aktorskiego pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Twórcy Los Mimos przygotowali widowisko na wskroś współczesne, nawiązujące do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima. Przywołując klasyczne rozwiązania mimicznej improwizacji z ducha dell’arte i arlekinady, mimowie pragną bawić, zaskakiwać, wywracać do góry nogami realistyczne pojmowanie rzeczywistości.

 

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku – siedziby WTP tworzą w Los Mimos naturalną scenografię. Ogród staje się dla mieszkańców przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia. Z domu, otwartego w końcu po zakończeniu epidemii, wychodzą jego mieszkańcy. Rodzina Barona i Baronowej, ich goście oraz służba uwikłani są w szereg intryg i nie do końca oczywistych relacji.

 

Proces powstawania Los Mimos można było obserwować w mediach społecznościowych teatru. Cotygodniowe relacje z prób dostępne są również na stronie teatru www.pantomima.wroc.pl.

 

 

Bilety online (normalny 30 zł, ulgowy 20 zł) dostępne na stronie teatru w zakładce „repertuar”. 

 

Premierę przedstawienia Los Mimos dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”. 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close