Wersja do druku

Udostępnij

20 grudnia na Dużej Scenie Teatru Współczesnego we Wrocławiu odbędzie się jubileuszowa premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Narracja przedstawienia Szatnia w reżyserii Zbigniewa Szymczyka powstała na motywach fragmentów choreografii z archiwalnych spektakli Henryka Tomaszewskiego. Sięgnięcie do tych przedstawień to okazja do przybliżenia współczesnemu odbiorcy specyfiki sztuki Tomaszewskiego. Wykorzystana w pracy praktyka artystyczno-badawcza stworzyła nowy, oryginalny scenariusz, który korespondując z historią, kreuje nową jakość pantomimy wrocławskiej. Swoisty charakter wyprawy w legendarne już inscenizacje WTP to specyficzny rodzaj rekonstrukcji, odtwarzania tradycji, mierzenia się z nią oraz próba zrozumienia na nowo istoty teatru, który stworzył Tomaszewski.

Szatnia:

na motywach fragmentów choreografii z przedstawień Henryka Tomaszewskiego: Ziarno i skorupa, Strzelnica, Labirynt, Kobieta, Menażeria cesarzowej Filissy, Spór, Hamlet – ironia i żałoba, Rycerze króla Artura, Akcja – sen nocy letniej, Tragiczne gry

W związku z premierą dla naszych czytelników przygotowaliśmy po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy ze spektakli 19, 20 i 21 grudnia o godz.19.00. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Który jubileusz Wrocławskiego Teatru Pantomimy zamyka premiera Szatni?” Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl

scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

konsultacje choreograficzne: Ewa Czekalska, Leszek Czarnota, Jerzy Kozłowski

kostiumy i scenografia: Zofia de Ines-Lewczuk

reżyseria światła: Bary

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Anna Nabiałkowska, Marek Oleksy, Aneta Piorun, Radomir Piorun, Monika Rostecka-Komorowska, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk, Zbigniew Szymczyk, Robert Wieczorek, Magdalena Górnicka (gościnnie)

Spektakl przedpremierowy: 19 grudnia, spektakl popremierowy: 20 grudnia.

__BILETY:

Po raz pierwszy Wrocławski Teatr Pantomimy umożliwia Państwu udział w premierowym spektaklu i wieczorze! Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w kasie Wrocławskiego Teatru Współczesnego od wtorku do piątku w godz. 12.00-19.00 oraz na stronie http://148.81.254.170/rezerwacja/.

Na pozostałe przedstawienia, w dniach 19 i 21 grudnia, bilety w cenie: 30 zł normalny i 20 zł ulgowy.

Przedstawienie powstało przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sztuki Henryka Tomaszewskiego – PANTOMIMA

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDN mini (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close