Wersja do druku

Udostępnij

8 września 2015 zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy rozpoczął próby do pierwszej premiery jubileuszowego sezonu, zatytułowanej Hydrokosmos. Przedstawienie na podstawie Małej syrenki Hansa Christiana Andersena wyreżyseruje Konrad Dworakowski, znany wrocławskiej widowni z wcześniejszej swojej realizacji w WTP – Mikrokosmosu.

 

Tym razem reżyser wziął pod lupę podwodny świat, a losy Małej Syrenki będą pretekstem do podjęcia z młodym widzem dyskusji o świecie, marzeniach, miłości i oczekiwaniach. Dworakowski konsekwentnie ustawia dziecko w roli widza świadomego, zdolnego do przeżywania emocji wesołych, ale również i smutnych. Nie boi się podejmować ważnych tematów, stawiać dzieciom pytania, z odpowiedzią na które nawet dorosły człowiek miałby problemy.

 

Premiera zaplanowana jest na 20 listopada na Scenie na Świebodzkim.

 

Więcej informacji o zbliżających się premierach i planach jubileuszowych WTP można znaleźć na stronie: www.pantomima.wroc.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close