Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka Wrocławski Teatr Pantomimy przygotował specjalną ofertę na przedstawienia grane w styczniu we Wrocławiu.Bilety na najbliższe spektakle można będzie kupić za 10 zł.

Promocja obejmuje następujące przedstawienia:

Zuzanna i starcyreż. Leszek Mądzik /24, 25 stycznia, godz. 19.00/

Przedstawienie Leszka Mądzika to bezsłowny obraz, wypełniający czas spektaklu, jest próbą zajrzenia do tych pokładów ludzkiej wrażliwości i namiętności, które wyzwalają zachowania i postawy człowieka, w różnych porach jego wieku, wobec kobiety. Kobiety, która swoją tajemnicą i erogennością prowadzi w świat, gdzie rozsądek i zasady spalają się, jak bohaterowie przywołanych wydarzeń. Te rozżarzone węgle pragnień, pożądań, a nade wszystko spełnień potrafią zamienić w popiół jego autorów.

Mikrokosmosreż. Konrad Dworakowski /26 stycznia, godz. 17.00 /

Christian Andersen napisałCalineczkęposzukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem.Mikrokosmosjest swobodną interpretacją tej popularnej baśni.Calineczkajest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

Osądreż. Jerzy Kalina, Paweł Passini, Leszek Mądzik /31 stycznia, godz. 19.00/.

Tryptyk Osąd Wrocławskiego Teatru Pantomimy to jedna z najnowszych propozycji repertuarowych Teatru. Temat sądu ostatecznego uwiecznionego na obrazie Hansa Memlinga podjęli trzej Polscy reżyserzy, artyści różnego pokolenia, odmiennych estetyk i posługujący się innymi konwencjami teatralnymi. Dzięki temu udało się skonfrontować na scenie nie tylko różne artystyczne jakości, ale również pokazać najważniejsze kierunki w Polskim teatrze: jego aspekt performatywny, czerpiący z tradycji teatru ubogiego; multimedialne rozwiązania scenograficzno-dramaturgiczne oraz symboliczną wizyjność charakterystyczną dla teatru plastycznego.

Motyw egzystencjalnego końca człowieczeństwa, zyskał w tym teatralnym kolażu, rangę metafizycznej podróży. Reżyserom udało się wykorzystać możliwości i specyfikę polskiej pantomimy. Przedstawienie jest bardzo plastyczną, dobrze skonstruowaną dramatycznie ruchową narracją, której siłą są umiejętności zespołu WTP.

Więcej

Specjalne wejściówki w promocyjnej cenie można zarezerwować w Teatrze do końca stycznia. Podczas rezerwacji należy powołać się na hasło „bilet dla babci i dziadka”.

Szczegółowy repertuar na stronie www.pantomima.wroc.pl

Rezerwacja: tel. 71 337 21 03, e-mail: a.paluch@pantomima.wroc.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close