Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy rozpoczął próby do spektaklu o roboczym tytule Tiki i inne zabawy z Czechowem w reżyserii Dominiki Knapik. Pierwszy etap prób, ze względu na panującą pandemię, ma charakter spotkań online. Premiera zaplanowana jest na 14 maja w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA.

 

Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem jest, jak mówi reżyserka, twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej eksplorowana pod względem jej teatralnej formy.

 

W spektaklu dążymy do spotkania niemożliwego: Płatonow zafunkcjonuje w jednej przestrzeni zarówno z Iwanowem, jak i Raniewską („Wiśniowy sad”). Trzy siostry skonfrontują się z Borkinem („Iwanow”), a Szarlotta („Wiśniowy sad”) zestawiona będzie z Trigorinem („Mewa”). Zderzamy ze sobą różne Czechowowskie typy wraz z ich wadami i trudnościami psychicznymi: depresją, chorobą dwubiegunową, osobowością narcystyczną, histerią, chorobliwą wesołością i innymi – mówi Dominika Knapik.

 

 

Tiki i inne zabawy z Czechowem (tytuł roboczy)

na podstawie wybranych fragmentów z dramatów A. Czechowa: Mewa, Wujaszek Wania, Wiśniowy sad, Trzy siostry, Iwanow w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry-Piotrowskiej

 

Reżyseria, choreografia: Dominika Knapik

Scenariusz i dramaturgia: Patrycja Kowańska

Scenografia: Bartholomäus M. Kleppek  

Kostiumy: Karolina Mazur

Muzyka: Łukasz Jędrzejczak

Światło, wideo: Wolfgang Macher  

Harfa live: Malwina Lipiec  

 

Obsada:

Płatonow – Mateusz Kowalski

Raniewska – Aanna Nabiałkowska

Iwanow – Mariusz Sikorski

Trigorin – Artur Borkowski

Borkin – Zbigniew Koźmiński

Olga – Agnieszka Dziewa

Masza – Monika Rostecka

Irina – Sandra Kromer-Gorzelewska

Nina – Agnieszka Charkot

Szarlotta – Eloy Moreno Gallego

Terapeutka – Paulina Jóźwin

Terapeuta – Jan Kochanowski

Psychiatra harfistka (harfa live) – Malwina Lipiec

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close