Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy rozpoczął próby do spektaklu o roboczym tytule Tiki i inne zabawy z Czechowem w reżyserii Dominiki Knapik. Pierwszy etap prób, ze względu na panującą pandemię, ma charakter spotkań online. Premiera zaplanowana jest na 14 maja w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA.

 

Punktem wyjścia do pracy nad przedstawieniem jest, jak mówi reżyserka, twórczość dramatyczna Antona Czechowa oraz wzięta w cudzysłów sytuacja psychoterapii grupowej eksplorowana pod względem jej teatralnej formy.

 

W spektaklu dazymy do spotkania niemozliwego: Płatonow zafunkcjonuje w jednej przestrzeni zarówno z Iwanowem, jak i Raniewska (Wisniowy sad). Trzy siostry skonfrontuja sie z Borkinem (Iwanow), a Szarlotta (Wisniowy sad) zestawiona bedzie z Trigorinem (Mewa). Zderzamy ze soba rózne Czechowowskie typy wraz z ich wadami i trudnościami psychicznymi: depresja, choroba dwubiegunowa, osobowoscia narcystyczna, histeria, chorobliwa wesołoscia i innymi mówi Dominika Knapik.

 

 

Tiki i inne zabawy z Czechowem (tytuł roboczy)

na podstawie wybranych fragmentów z dramatów A. Czechowa: Mewa, Wujaszek Wania, Wiśniowy sad, Trzy siostry, Iwanow w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry-Piotrowskiej

 

Reżyseria, choreografia: Dominika Knapik

Scenariusz i dramaturgia: Patrycja Kowańska

Scenografia: Bartholomäus M. Kleppek  

Kostiumy: Karolina Mazur

Muzyka: Łukasz Jędrzejczak

Światło, wideo: Wolfgang Macher  

Harfa live: Malwina Lipiec  

 

Obsada:

Płatonow Mateusz Kowalski

Raniewska Aanna Nabiałkowska

Iwanow Mariusz Sikorski

Trigorin Artur Borkowski

Borkin Zbigniew Koźmiński

Olga Agnieszka Dziewa

Masza Monika Rostecka

Irina Sandra Kromer-Gorzelewska

Nina Agnieszka Charkot

Szarlotta Eloy Moreno Gallego

Terapeutka Paulina Jóźwin

Terapeuta Jan Kochanowski

Psychiatra harfistka (harfa live) Malwina Lipiec

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close