Wersja do druku

Udostępnij

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego trwają próby do spektaklu Szkoła błaznów w reżyserii Zbigniewa Szymczyka – pierwsza premiery zespoły w nowym sezonie artystycznym. Przedstawienie powstaje z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode’a. Szkoła błaznów stała się impulsem do zastanowienia się nad koncepcją historii ludzkości, jako dziejów okrucieństwa, przemocy i prześladowań.

 

Współczesny świat – obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka – nadal nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i co raz bardziej wobec niej stajemy się bezsilni.

W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badamy na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Uratuje cię spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

 

Premiera planowana jest 10 października 2014 w Teatrze Polskim (Scena na Świebodzkim). Następne przedstawienia odbędą się 11-12 oraz 16-19 października 2014.

 

Na premierę uruchomiona została specjalna pula biletów w cenie 50 zł/os. (liczba miejsc ograniczona).

 

 

 

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

Kostiumy: Wanda Kowalska

Muzyka: Jacek Wierzchowski

Wizualizacje: Maria Porzyc

Obsada: Anna Nabiałkowska, Radomir Piorun, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Maria Grzegorowska, Agnieszka Kulińska, Aneta Piorun, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Mateusz Kowalski, Piotr Sabat, Krzysztof Szczepańczyk, Paula Krawczyk-Ivanov (gościnnie)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close