Wersja do druku

Udostępnij

W sierpniu Wrocławski Teatr Pantomimy wystąpi z przedstawieniem Poławiacze papieru podczas Leonid Yengibaryan International Mime Festival w Armenii.

 

13 sierpnia na scenie festiwalowej w Tsaghkadzor wrocławska pantomima pokaże przedstawienie w reżyserii Zbigniewa Szymczyka, które powstało z inspiracji „Zamkiem” Franza Kafki. Głównym bohaterem przedstawienia jest tajemniczy K. – typowy everyman, bohater zniewolony i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., z każdym dniem pogrąża się w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości, a walka z systemem zdaje się nie mieć końca.

 

Leonid Yengibaryan International Mime Festival odbywa się od 2012 roku. Jego celem jest jest upowszechnienie najlepszych praktyk światowej pantomimy, współpraca ze światowymi organizacjami teatralnymi, kulturalnymi i podróżniczymi oraz międzynarodowa promocja sztuki pantomimy.

 

 

Udział w festiwalu dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close