Wersja do druku

Udostępnij

Premiera Human według koncepcji, scenariusza i w scenografii Mateusza Kowalskiego, powstałego we współpracy z koreańskim zespołem muzycznym Maytree w ramach projektu Online Global Art Busking odbędzie się online 3 marca o godz. 12.00 na kanale Wrocławskiego Teatru Pantomimy na YouTube.

 

Scenariusz, bazujący na legendach i mitach koreańskich, opowiada historię chłopca mieszkającego na wyspie, z której zmuszony jest uciekać w dramatycznych okolicznościach oraz o sile relacji wiążącej człowieka z naturą.

 

Częścią projektu jest również współpraca Wrocławskiego Teatru Pantomimy z zespołem BTS oraz Hareem’em.

 

Online Global Art Busking to projekt, który powstał z okazji 31. rocznicy stosunków dyplomatycznych między Koreą Południową i Polską, a u jego podstaw leży refleksja dotycząca sytuacji artystów i widzów w trudnym okresie pandemii COVID-19. 

W czasach lockdownu artyści z dwóch diametralnie różnych kręgów kulturowych szukają punktów wspólnych w postrzeganiu sztuki, a zdalna forma współpracy jest okazją do odnalezienia nowych środków artystycznego wyrazu. 

 

W projekt zaangażowani są artyści z Polski: Wrocławski Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, a także zespół folkowy Krzikopa, który reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeongchang.

 

Artyści z Korei Południowej, którzy wzięli udział w zdanych pracach to: zespół Maytree, Hareem and Blue Camel Ensemble oraz The Heima. Dodatkowo, w projekt zaangażował się także popularny k-popowy zespół BTS.

 

Całość prac w ramach projektu została zarejestrowana i ukaże się w koreańskiej telewizji publicznej w postaci dwuodcinkowego dokumentu.

 

 

Human

Koncepcja, scenariusz, scenografia: Mateusz Kowalski

Kostiumy: Aleksandra Stawik

Muzyka: Maytree

Ruch sceniczny, obsada: Sandra Kromer-Gorzelewska, Agnieszka Kulińska, Monika Rostecka, Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski

Światła: Ines Minkiewicz

 

Projekt finansowany jest przez Koreańskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Miasto Wrocław oraz WCRS.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close