Wersja do druku

Udostępnij

Zgodnie z regulaminem Konkursu na debiut reżyserski w Pantomimie 28. listopada 2018 w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy odbyło się posiedzenie Komisji Artystycznej. Po zapoznaniu się ze złożonymi przez uczestników egzemplarzami reżyserskimi, Komisja dokonała selekcji i podjęła decyzję o zakwalifikowaniu do II etapu konkursu wybranych propozycji inscenizacyjnych.

 

Skład Komisji Artystycznej:

Zbigniew Szymczyk – dyrektor WTP

Agnieszka Charkot – sekretarz literacka WTP

Artur Borkowski  aktor WTP

 

Komisja Artystyczna wyłoniła propozycje inscenizacyjne na drodze selekcji w procesie niepunktowanym,  biorąc pod uwagę m.in. ich wartość artystyczną, potencjał inscenizacyjny w konwencji pantomimy zespołowej oraz spójność z Regulaminem Konkursu.

 

Po dyskusji oraz głosowaniu zostały wyłonione cztery propozycje inscenizacyjne zarekomendowane do II etapu (w kolejności alfabetycznej wg tytułu):

Dyktator Łukasza Zaleskiego,

Dzikie dzieci Przemysława Jaszczaka,

Medea Tomasza Szczepanka,

Wendy Grzegorza Simborowskiego.

 

 

Każdy z uczestników Konkursu zostanie poinformowany na drodze mailowej i/lub telefonicznej o decyzji Komisji Artystycznej.

Reżyserzy zaproszeni do II etapu zostaną poinformowani o decyzji Komisji telefonicznie. Z każdym z reżyserów zostanie ustalony termin spotkania zgodnie z wytycznymi Regulaminu.

 

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego, premiera zwycięzcy konkursu zaplanowana jest na marzec 2019 roku.

 

Obchody 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close