Wersja do druku

Udostępnij

Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego w dniach 2-3 października 2015 trzykrotnie zaprezentowany zostanie na Festiwalu Gavrosh (International Theatre Festival of Performances for Children) w Moskwie. Tegoroczna edycja festiwalu w całości poświęcona została Polsce. Poza Wrocławskim Teatrem Pantomimy, w Moskwie zaprezentują swoje przedstawienia teatry z Poznania, Białegostoku, Torunia, Warszawy. Mikrokosmos, czyli historia o niepokornej i odważnej Calineczce, jako jedyny reprezentował będzie Wrocław.

 

Festiwal Gavrosh jest międzynarodowym festiwalem teatralnym, jednym z najważniejszych w Rosji, który prezentuje najlepsze przedstawienia dla dzieci. Każda edycja dedykowana jest innemu państwu.

 

– Łączy nas wspólna historia, od niemal 10 lat rozwijamy sztukę dla dzieci i nowego pokolenia rodziców.  To zapewni w przyszłości stabilność polsko-rosyjskich związków. Wybraliśmy Polskę jako obiekt poszukiwań teatralnych nieprzypadkowo – to kraj, który przez kilka dziesięcioleci był częścią układu warszawskiego, a w sztuce, mimo trudnych warunków społecznych i ekonomicznych, zawsze uderzał wasz godny pozazdroszczenia poziom wewnętrznej wolności, dowcipu, wrażliwości. Te cechy nie uległy zmianie w nowej Polsce – tłumaczy Teresa Durowa, dyrektorka artystyczna festiwalu.

 

Zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy pracuje teraz nad kolejnym przedstawieniem w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Premiera spektaklu pt. Hydrokosmos na podstawie Małej Syrenki planowana jest na listopad 2015.

 

Strona festiwalu: www.rtlb.ru/en_festivals_item/356/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close