Wersja do druku

Udostępnij

Jury Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego „Warsaw ZAWIROWANIA Dance”, w  składzie: Ofra Idel, Natalia Medina, Lee Jong-Ho, Vadim Kasparov i Włodzimierz Kaczkowski przyznało trzy nagrody główne oraz wyróżnienie. Poniżej publikujemy werdykt wraz z uzasadnieniem.  Pokazy finalistów odbyły się w Starej Prochowni w Warszawie w dniach 18-19 listopada, natomiast gala finałowa – 20 listopada 2016.

I nagroda

Let’s Du-et: Fabio Liberti

Przejrzystość i dobra jakość choreografii. Równowaga pomiędzy tekstem, muzyką, tańcem. Widać jasno relację choreografa i choreografii. Praca wykonana z humorem, pozwalająca na nawiązanie kontaktu z publicznością.

II nagroda

Le Boléro:  Didier Theron

Inteligentna interpretacja muzyki i tańca. Intrygujące elementy przesady w ruchu i dynamice, budujące stopniowo emocje obserwujących choreografię.

III nagroda

Withering: Fernando Troya

Pokazanie wewnętrznej historii i uczuć. Różnorodność środków wyrazu. Oryginalny materiał. Ekspresyjność i poezja.

Wyróżnienie

V Joss Arnott

Wielowarstwowość interpretacji w tańcu i muzyce. Świetne technicznie wykonanie. Znakomite zastosowanie oświetlenia.

 

***

 

Więcej o konkursie

 

www.warsawzawirowaniadance.pl

www.zawirowania.pl

karolina.zawirowania@gmail.com

wojtek.zawirowania@gmail.com

790555979

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close