Wersja do druku

Udostępnij

Zgodnie z regulaminem III edycji konkursu na projekt wizyty studyjnej polskich choreografów w Filadelfii w dniu 14 kwietnia 2014 Julia Hoczyk (przedstawicielka Instytutu Muzyki i Tańca)  oraz  Joanna Leśnierowska (przedstawicielka Art Stations Foundation),  wyłoniły laureatów  konkursu. Spośród 9 aplikacji w drodze dyskusji wybrano trzy laureatki – Irenę Lipińską, Agatę Siniarską i Marysię Zimpel. Pobyt rezydencyjny ostatniej artystki został przełożony na przyszły rok.

 

 

Wykaz złożonych wniosków (w kolejności alfabetycznej wg nazwy Wnioskodawcy):

 

1) Karolina Chojnacka

2) Tomasz Foltyn

3) Irena Lipińska   

4) Agnieszka Lisiecka

5) Małgorzata Mielech   

6) Małgorzata Pianowska

7) Agata Siniarska  

8) Natalia Wilk

9) Marysia Zimpel

 

Zgodnie z regulaminem programu komisja opiniująca aplikacje wyłoniła choreografów, którzy wyjadą na 2-tygodniowe rezydencyjne wizyty studyjne do Filadelfii, biorąc pod uwagę kryteria oceny formalnej (termin złożenia i poprawność aplikacji oraz jej zgodność z regulaminem), a także kryteria oceny merytorycznej: adekwatność założeń pobytu do miejsca i formuły wizyty studyjnej oraz propozycja wymiany choreograficznej i warsztatowej.

 

W 2014 roku program oferuje: wizytę studyjną  w Filadelfii dla polskich choreografów oraz bilety na spektakle tańca w ramach Live Arts/Philly Fringe Festival, opcjonalnie (po ustaleniu z partnerem amerykańskim i w zależności od jego możliwości) studio do indywidualnej pracy oraz możliwość uczestniczenia w dostępnych zajęciach tanecznych w Filadelfii, dialog z lokalnym środowiskiem tańca, zakwaterowanie i wyżywienie. Czas wizyty studyjnej: 2 tygodnie pomiędzy 19 września i 5 października 2014.

 

 

Wizyta studyjna polskich choreografów w Filadelfii organizowana jest po raz trzeci przez raz trzeci przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Art Stations Foundation (Poznań) oraz Dance/USA Philadelphia (www.danceup.org). Wizyta zorganizowana jest wokół wydarzeń festiwalu Live Arts/Philly Fringe Festival (www.livearts-fringe.org).

 

Logo IMIT (miniaturka)Logo ASF (miniaturka)Logo Dance UP (miniaturka)   Logo Instytut Polski w Nowym Jorku (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close