Wersja do druku

Udostępnij

Po obejrzeniu sześciu finałowych spektakli Solo Dance Contest 2019 w ramach XI Gdańskiego Festiwlau Tańca, Jury w składzie: Marie Kinsky, Magdalena Reiter, Guy Cools, Rodlpho Leoni i Peter Svenzon, ogłosiło werdykt:  

 

1. Miejsce: Daniel Morales za solo Invisible –3000 Euro. Za spektakl, który konsekwentnie rozwija język choreograficzny w relacji do ciała i jego pamięci, łącząc ruch, muzykę i obecność sceniczną.
 
2. Miejsce:  Marie Klemm za solo One more drama – 2000 Euro. Za łączenie obecności scenicznej i umiejętności technicznych oraz za zabawę ruchem. Za tworzenie z ich pomocą sytuacji, niekiedy ilustracyjnych, zabawnych, absurdalnych lub abstrakcyjnych, poprzez które artystka wciąga publiczność w swój świat.
 
 3. Miejsce Yotam Peled za solo Boys don’t cry– 1000 Euro.  Za specyficzny język ruchowy, który wyraziście przetwarza temat spektaklu w manifestacje cielesną, oraz za perfekcyjne wykonanie.

 

oraz wyróżnienie dla Wiktorii Reszki – najbardziej obiecującej tancerki (zatańczyła w Silverline,choreografii Artura Bieńkowskiego).

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close