Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XLI Krakowskich Reminiscencji Teatralnych zaplanowano pokazy dwóch spektakli tanecznych. Na otwarcie festiwalu (7 października godz. 18.30, Teatr Łaźnia Nowa) swój solowy spektakl Der Bau pokaże niemiecka choreografka Isabelle Schad. Przedstawienie zrealizowane zostało we współpracy z francuskim artystą Laurentem Goldringiem, a powstało z inspiracji niedokończoną powieścią Franza Kafki o tym samym tytule. Za pomocą bujnej i żwawej, choć jednocześnie wysublimowanej materii ruchu, występująca nago Schad wykorzystuje jamę jako metaforę ludzkiego ciała. Labirynt Kafki – opisany jako przestrzeń wyodrębniona z ciała, a mimo to należąca do niego – zostaje przedstawiony poprzez emocjonalną interakcję z wielkim arkuszem tkaniny, przekształcającą wizualne i fizyczne powiązania między ciałem a przestrzenią.

Wstęp na spektakl jest WOLNY.

 

Dzień później organizatorzy zapraszają do CRICOTEKI (8 października godz. 18.30) na przedstawienie Marty Ziółek Zrób siebie (produkcja: Komuna//Warszawa). Przedstawienie zaczyna się od treningu, nakazu i cielesnej rzeźby. Obiektem eksperymentu jest grupa pięciu perfomerów i performerek, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow oraz Beauty. Moderatorką i przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Znajdujemy się gdzieś między siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness. Zrób siebie to utopia, wytwarzająca własny styl, język oraz seksualność. Proces ciągłego przekształcania tożsamości, która nigdy nie osiąga ostatecznego kształtu. To rodzaj tripu, który ciało zamienia w maszynę. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu.

 

Zrób siebie to gang, który do muzyki Lutto Lento bezustannie stwarza się i transformuje.

 

Der Bau

koncept, choreografia: Isabelle Schad, Laurent Goldring

muzyka, reżyseria dźwięku: Peter Böhm

reżyseria światła: Mehdi Toutain-Lopez

pomoc techniczna: Martin Pilz, Mehdi Toutain-Lopez

produkcja, PR: Heiko Schramm, wykonanie: Isabelle Schad

czas trwania: 40 min.

 

ZRÓB SIEBIE

koncepcja i choreografia: Marta Ziółek

kreacja i performance: Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Robert Wasiewicz, Paweł Sakowicz, Katarzyna Sikora, Marta Ziółek, piosenkarka: Maria Magdalena Kozłowska

dramaturgia: Anka Herbut, muzyka: Lutto Lento, zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak, wideo i oprawa wizualna: Krzysztof Bagiński, kostiumy: Marta Ziółek, scenografia: Dominika Olszowy menadżer produkcji: Ewa Paradowska

produkcja: Komuna//Warszawa

Premiera: 20.05.2016.

Czas trwania: 60 min.

 

LINKI:

http://komuna.warszawa.pl/2016/05/25/marta-ziolek-zrob-siebie/

 

 

 

*** 

Strona festiwalu: http://krt-festival.pl/

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close