Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na premierę spektaklu baletowego Pictures of Poland w choreografii Artura Żymełki.

Wersja do druku

Udostępnij

Niespotykane połączenie baletu z rockiem elektronicznym. Historii ze współczesnością. Legendarnego albumu Poland grupy Tangerine Dream z wyjątkową choreografią Artura Żymełki…

Pictures of Poland  to spektakularne widowisko odnoszące się do wartości narodowych takich jak: wolność, solidarność, ofiarność i duma. Zabierze widzów w podróż po najciekawszych wydarzeniach począwszy od powstania Państwa Polskiego aż do czasów współczesnych.

Baletowy teatr symboli zbudowany na bazie najistotniejszych wydarzeń, dając możliwość śledzenia polskich losów, nie pozwala się nudzić, pełni tym samym znakomite funkcje popularyzatorskie oraz edukacyjne.

Muzyczną podstawę spektaklu tworzy album Poland grupy Tangerine Dream, grającej muzykę elektroniczną o charakterze rocka elektronicznego.

Pomysłodawcą, reżyserem i choreografem widowiska jest  Artur Żymełka, nagrodzony Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy choreograf” oraz Złotą Maską w kategorii „Przedstawienie roku 2021” za wyreżyserowany spektakl baletowy Sól ziemi czarnej.

Połączenie wyjątkowej muzyki z tematyką spektaklu sprawi, iż widzów czekają niezapomniane wrażenia.

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Artur Żymełka
Scenografia: Piotr Tetlak
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Wizualizacje: Jakub Psuja
Realizacja świateł: Dominik Ksol
Kierownik baletu: Grzegorz Pajdzik
Asystent choreografa: Anna Kmiecik-Sokalla
Pedagodzy baletu: Lucyna Popławska, Kazimierz Cieśla
Inspektor baletu: Ewa Czampiel

Premiera: 4 czerwca, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
Kolejny spektakl: 7 czerwca, Teatr Śląski w Katowicach

Więcej informacji: link

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close