Ludzie tańca

Artur Żymełka

  • choreograf
  • scenarzysta
  • reżyser
Zdjęcie: Artur Żymełka

Artur Żymełka, źródło: Opera Śląska

Wersja do druku

Udostępnij

Artur Żymełka reżyser i choreograf. Autor ponad 30 realizacji w dziedzinie opery, baletu, operetki, musicalu oraz scenografii do swoich spektakli, kostiumów, świateł i trailerów.

Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, Konserwatorium Muzycznego im. Rimskiego-Korsakowa w St. Petersburgu Wydział Reżyserii Opery i Baletu, Robotron Bildungszentrum Erfurt (Niemcy) kierunek grafika komputerowa i zarządzanie agencją reklamową oraz Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Zarządzania Instytucjami Kultury.

Pracował jako tancerz w Teatrze Wielkim w Łodzi, Theater Görlitz, Theater Erfurt, Metropol Theater Berlin. Kierował zespołami baletowymi w Operze na Zamku w Szczecinie oraz Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Jego autorskie widowisko muzyczne Łajza Miscenium rockowe przyniosło Nadzwyczajną Złotą Maskę Teatrowi Muzycznemu w Łodzi, a Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury przyznał mu tytuł Choreografa Roku 2013 właśnie za ten spektakl.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close