Opera Śląska

Zdjęcie: Opera Śląska

Opera Śląska

Wersja do druku

Udostępnij

Funkcjonująca w Bytomiu od zakończenia II wojny światowej Opera Śląska praktycznie od samego początku posiadała zespół baletowy; to na tej scenie odbyło się pierwsze powojenne wystawienie baletu Różyckiego Pan Twardowski z 1921 roku. Dziś zespół baletowy Opery Śląskiej liczy 14 tancerek i 10 tancerzy, w tym 8 koryfejek i 8 solistów. Z zespołem współpracują uczniowie bytomskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej. Teatr dysponuje sceną w secesyjnym gmachu przy placu Sikorskiego oraz widownią na 400 miejsc. W repertuarze Opery Śląskiej utrzymuje się obecnie 7 przedstawień baletowych.

Na czele zespołu baletowego stoi Olga Kozimala-Kliś, dyrektorem Opery jest zaś Tadeusz Serafin. Opera Śląska jest samorządową instytucją kultury województwa śląskiego.

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close