Radom: Opera Śląska „Romeo i Julia” – chor. Henryk Konwiński

Zdjęcie: Radom: Opera Śląska „Romeo i Julia” – chor. Henryk Konwiński

Fot. T. Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie powstało na kanwie znanej tragedii Williama Szekspira do symfonii dramatycznej Hectora Berlioza o tym samym tytule i fragmentów jego innych kompozycji. Spektakl zrealizowano przy współpracy z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. W spektaklu wykorzystano również nagranie London Symphony Orchestra pod dyrekcją sir Collina Davisa. Prapremiera spektaklu w Operze Śląskiej miała miejsce 12 grudnia 2009 roku.

Inscenizacja i choreografia: Henryk Konwiński
Asystenci choreografa: Bernadetta Maćkowiak-Pajdzik, Grzegorz Pajdzik – współpraca przy układach pas de deux z udziałem uczniów Szkoły Baletowej
Kostiumy: Zofia de Ines
Dekoracje: Ireneusz Domagała
Kierownictwo baletu Opery Śląskiej: Olga Kozimala-Kliś

ZŁOTA MASKA w kategorii NAGRODA SPECJALNA dla HENRYKA KONWIŃSKIEGO za inscenizację i choreografię spektaklu.

Henryk Konwiński zaliczany jest do grona najbardziej znanych i cenionych tancerzy, choreografów i reżyserów. Na swoim artystycznym koncie ma ponad pięćdziesięcioletnią obecność na scenach teatralnych. Bez wątpienia jest krajowym rekordzistą w ilości przygotowanych opracowań choreograficznych i wyreżyserowanych przedstawień operowych i operetkowych. Bogaty dorobek choreograficzny Henryka Konwińskiego obejmuje niemal wszystkie pozycje baletu klasycznego m. in. Jezioro łabędzie, Coppelia, Don Kichot, Dziadek do orzechów, Córka źle strzeżona, Harnasie, Romeo i Julia oraz wiele opracowań do muzyki współczesnej realizowanych na wszystkich bez wyjątku krajowych scenach muzycznych.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Radom: Radomska Orkiestra Kameralna, ul. Żeromskiego 53

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close