Bytom: IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych oraz III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Dydaktyczna

Zdjęcie: Bytom:  IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych oraz III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Dydaktyczna

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego oraz Opera Śląska zapraszają na IX Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych. Konkursowi towarzyszyć będzie III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Dydaktyczna, zorganizowana wspólnie przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (Katedra Sportów Indywidualnych – Zakład Gimnastyki, Tańca i Fitnessu).

31 stycznia 2016 roku  o godzinie 17:00 (niedziela) odbędzie się Koncert Finałowy, który jest otwarty dla publiczności (bilety już do nabycia).

Dla młodego człowieka, a także dla jego pedagogów ważna jest możliwość spotkania się i skonfrontowania swoich – często odmiennych – spojrzeń na choreografię. Cennym doświadczeniem dla nich jest ocena, dokonana przez polskich i zagranicznych choreografów i pedagogów baletu. Organizacja międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego stanowi również możliwość nawiązania kontaktów i współpraca szkół baletowych Europy, w przyszłości – realizację wspólnych działań artystycznych, aktywizację kulturalna i wymianę myśli twórczych.

Szczegółowe informacje

ARCHIWUM PREZENTACJI

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close