Bytom: X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

Zdjęcie: Bytom: X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

Stymulacja ciała. Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych organizowany jest od 2005 roku przy Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Pomysłodawczynią i organizatorką pierwszych edycji Konkursu jest Bożena Kociołkowska – primabalerina polskiej sceny baletowej i ówczesna wicedyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Jubileuszowa edycja Konkursu to okazja do wyrażenia wdzięczności inicjatorce tego wydarzenia artystycznego. Koncert Galowy Laureatów poprzedzi uroczystość nadania Konkursowi imienia Bożeny Kociołkowskiej.

W tym roku w jubileuszowej, X edycji Konkursu weźmie udział 105 uczestników, utalentowanych uczniów szkół baletowych z Czech (Ostrawa, Praga), Słowacji (Bańska Bystrzyca), Ukrainy (Lwów), Węgier (Budapeszt) i z Polski (Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Bytom),  którzy zatańczą 57 choreografii.

Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie i promowanie młodych talentów choreograficznych, popularyzacja różnych technik tanecznych, umacnianie pozycji tańca w świecie, a także wyzwalanie postaw kreatywnych, wzbudzanie zamiłowania do tańca oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Zadaniem Konkursu jest ocena prezentacji choreograficznych uczniów, wymiana pomysłów i doświadczeń między uczestnikami, nawiązywanie nowych kontaktów oraz aktywizacja pracy uczniów. W skład Jury wchodzą pedagodzy szkół baletowych, tancerze i choreografowie cieszący się autorytetem zawodowym z Polski i zagranicy.

Konkursowi towarzyszyć będzie IV Międzynarodowa Konferencja  Naukowo-Dydaktyczna „Taniec, rytm, muzyka w nauce i praktyce”, organizowana we współpracy z Wydziałem Tańca Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

O Konferencji

 

Program konkursu:

26 stycznia – na sali baletowej Opery Śląskiej odbędzie się I etap konkursu,

27 stycznia – na scenie Opery Śląskiej odbędzie się II etap konkursu,

28 stycznia – w godzinach rannych odbędą się warsztaty taneczne dla wszystkich uczestników Konkursu, a wieczorem na scenie Opery Śląskiej – koncert laureatów z wręczeniem nagród oraz uroczystość nadania Konkursowi imienia Bożeny Kociołkowskiej.

Do pobrania:

Harmonogram Konkursu

Informacja o Konferencji

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Bytom: Opera Śląska, ul. Moniuszki 21-23

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close