Bytom/Opera Śląska: Beijing Dance Academy „Guo Feng”

Zdjęcie: Bytom/Opera Śląska: Beijing Dance Academy „Guo Feng”

fot. Pat Mic

Wersja do druku

Udostępnij

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na wyjątkowy spektakl baletowy – Guo Feng w wykonaniu tancerzy z Beijing Dance Academy, jednej z największych szkół tańca na świecie i jednocześnie najlepszej i najważniejszej szkoły tańca w Chinach. Spektakl Guo Feng oparty jest na pieśniach miłosnych, pochodzących ze starożytnego chińskiego zbioru pieśni, wierszy i hymnów Shi Jing. Choreografowie Beijing Dance Academy w Guo Feng połączyli proste pieśni ludowe w jednolitą całość, aby za pomocą nowoczesnych, oryginalnych środków choreograficznych przedstawić barwne życie Chińczyków z tamtego okresu. Taniec i starożytna poezja łączą się w tym spektaklu w uniwersalnym, globalnie zrozumiałym języku ciała.

Beijing Dance Academy, założona w 1954 roku, to stacjonarna szkoła wyższa zajmująca się kształceniem wybitnych tancerzy, choreografów i badaczy tańca. Poprzedzająca ją Beijing Dance School była pierwszą profesjonalną szkołą tańca założoną od powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Ukończenie BDA pozwala uzyskać tytuł licencjata lub magistra. Beijing Dance Academy jest jedną z największych szkół tańca na świecie i ekskluzywną wyższą szkołą tańca w Chinach. Znana jako „kolebka tancerzy” składa się z Wydziału Klasycznego Tańca Chińskiego, Wydziału Chińskiego Tańca Ludowego, Wydziału Tańca Towarzyskiego, Wydziału Baletu, Wydziału Muzyki, Szkoły Nauk Twórczych, Szkoły Nauk Humanistycznych, Szkoły Pedagogicznej, Młodzieżowej Grupy Tańca BDA oraz przyłączonego gimnazjum BDA, obejmującego obszary akademickie występów tanecznych, nauki dotyczących tańca, choreografii, nauki tańca, sztuki design, etc.

Bilety w cenie 15-50 zł dostępne na stronie teatru

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close