Wersja do druku

Udostępnij

29 kwietnia w Galerii BWA w Zielonej Górze (al. Niepodległości 19) o godz. 19.00 wystąpią tancerka butoh TO-EN i muzyk Timo Viialainen. Artyści w swoim performansie zmierzą się z miejscem, dźwiękiem, publicznością. Jak mówi TO-EN, performans ten to „porządek w rozproszeniu. Niewinne zamieszki rodzące się w żywiołowej wymianie między ciałem a przestrzenią. Kolizja – wzburzenie – opór. Zakłócenie – zgiełk – zaskoczenie. Zaproszenie do spotkania z tańcem butoh. Gatunkiem wciąż nowym dla widza i zaskakującym swą odmienną stylistyką. Wyłamujące się wszelkim jednoznacznym kategoryzacjom, butoh burzy zastane formy i redefiniuje warunki wymiany artystycznej”.

Koncept, wykonanie: TO-EN
Audiosfera: Timo Viialainen (Finlandia)
Kostium: TO-EN

Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

O ARTYSTACH:

TO-EN jest tancerką butoh. Drogę artystyczną rozpoczęła w Szwecji, w zespole tańca butoh SU-EN Butoh Company, kierowanego przez artystkę i choreografkę SU-EN. W 2009 r., w Sztokholmie odbyła się solowa premiera TO-EN pt. WHITE – biały. Premiera była jednoczesnym momentem narodzin TO-EN Butoh Company. Obecnie artystka pracuje w Polsce. TO-EN (z jap. „Ziemia-Ogród”, „Ogród Ziemski”) jest imieniem artystycznym tancerki.
www.toenbutoh.com

Timo Viialainen – muzyk, performer, artysta sztuk wizualnych z Helsinek. Występował w Europie oraz Ameryce Północnej. Członek „Lá-bas” – forum sztuki eksperymentalnej działającego w Finlandii. Podczas 11 lat swej działalności „Lá-bas” zorganizowało ponad 80 wydarzeń w kraju i za granicą, znacznie przyczyniając się do rozwoju i propagowania fińskiej sztuki z szeroko rozumianego pola eksperymentu (performans, sound art).
www.timoviialainen.net

Harmonogram pokazów DISTURBANCES* w Polsce 2013:


18 maja 2013, Gdańsk: CSW Łaźnia. NOC MUZEÓW

7 września 2013 , godz. 18:00, Elbląg: Centrum Sztuki – Galeria El, ul. Kuśnierska 6

12 października 2013, godz. 17:30, Gorzów Wielkopolski: Miejski Ośrodek Sztuki – Galeria Sztuki Najnowszej, ul. Pomorska 73

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close