Z żalem informujemy, że 21 lutego 2024 zmarł Steve Paxton – tancerz, choreograf, twórca techniki improwizacji kontaktowej, członek postmodernistycznego Judson Church Theater i grupy Grand Union.

Był uczniem m.in. Merce’a Cunninghama, José Limóna i Roberta Dunna. Do jego najważniejszych choreografii należą: Proxy (1961), Jag Vill Gärna Telefonera (1964), Satysfyin Lover (1967), Somebody Else (1967), wieczór You Come, We’ll Show You What We Do (1975), PA RT (1978), Night Stand (2004).

Steve Paxton wierzył, że taniec może być dostępny dla każdego ciała i poszukiwał ruchu zgodnego z nim i rządzącymi nim prawami fizyki. Jego technika otwiera niezliczonym osobom możliwości rozumienia ciała i prowadzenia spontanicznych, ruchowych dialogów.

Bliskim artysty składamy szczere wyrazy współczucia.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close