Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 21 i 22 października 2018  Polski Teatr Tańca wystąpi podczas China Shanghai International Arts Festival (CSIAF) – jedynego międzynarodowego festiwalu sztuki w Chinach na poziomie krajowym.  Gospodarzem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Kultury i Turystyki Chińskiej Republiki Ludowej, organizatorem – Miejski Rząd Ludowy w Szanghaju.

 

CSIAF jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych miasta Szanghaj, zorientowanym na wymianę kulturalną z zagranicą i prezentację sztuki z całego świata. O skali i prestiżu imprezy świadczy łączna liczba widzów, w 2017 roku wynosząca 4 miliony osób, a także ranga artystów, którzy wzięli udział w poprzednich edycjach – byli wśród nich Filharmonicy Berlińscy i reżyser teatralny Peter Brook.

 

Tegoroczna odsłona festiwalu jest szczególna, ze względu na jubileusz dwudziestolecia istnienia. Obejmuje dziesiątki spektakli tanecznych i teatralnych, wydarzenia muzyczne, wystawy i ekspozycje, a także artystyczny program edukacyjny „Art Space”, targi sztuk performatywnych czy program młodych talentów. Polski Teatr Tańca wystąpi wśród takich zespołów, jak m.in. China National Opera House,  National Ballet of China, New York City Ballet, Shanghai Ballet, Akram Khan Company, Ballet Nacional de Cuba, The Australian Ballet, Maria Pagés Dance Company czy Les Ballets Jazz de Montréal. 

 

20th China Shanghai International Arts Festival potrwa od 19 października do 18 listopada. Polski Teatr Tańca zaprezentuje Żniwa w reżyserii Igora Gorzkowskiego, wpisując się w polski fokus, zorganizowany z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Spektakl odbędzie się 21 i 22 października w Shanghai Theatre Academy o godz. 19.30. Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021, w ramach programu Instytutu Adama Mickiewicza „Azja”, którego celem jest szerzenie wiedzy i wzmacnianie zainteresowania współczesną kulturą polską w regionie Azji. Program realizowany jest poprzez stałą obecność polskich artystów na kluczowych festiwalach oraz w najważniejszych instytucjach kulturalnych Chin, Korei Południowej, Japonii, Wietnamu i Indii.

 

Kulturalne pomosty - Polski Teatr Tańca 2018 (oryginał)

 

 

Szczegóły prezentacji Żniw w Szanghaju

Więcej o spektaklu

Więcej o programie IAM „Azja”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close