Autor: Agnieszka Sural

10.10.2013 Agnieszka Sural

O twórczości Tino Sehgala

Kariera artystyczna Tino Sehgala rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90. XX wieku, gdy jako młody absolwent choreografii i ekonomii politycznej nawiązał kontakty z francuskimi twórcami i eksperymentatorami. Byli to Xavier Le Roy – z wykształcenia biolog molekularny, reprezentujący ruch „nie-tańca“, oraz Jérôme Bel – zwany filozofem tańca, który później okazał się pierwszym nabywcą pracy Sehgala. Artysta rozpoczął także współpracę z belgijskim kolektywem tańca współczesnego Les Ballets C. de la B., z którym przygotował swoje pierwsze dzieło Twenty Minutes for the Twentieth Century (1999). Był to około 50-minutowy solowy układ choreograficzny dla nagiego mężczyzny, przedstawiający 20 różnych stylów z historii tańca...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close