Autor: Alicja Iwańska

04.08.2023 Alicja Iwańska

Nic dwa razy się nie zdarzy – recenzja spektaklu „Kaleidoscope” w choreografii Natalii Iwaniec („Zamówienia choreograficzne”)

W ramach programu Zamówienia choreograficzne Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie oraz we współpracy Galerii Sztuki Współczesnej i Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu powstał spektakl taneczny Kaleidoscope, którego twórcami są: Natalia Iwaniec (choreografia i kreacja), Anna Dziedzic i Magda Wolnicka (kreacja), Zofia Jakubiec (kostiumy) oraz Mikołaj Kałużny (światła – debiut reżyserski). Spektakl odbył się w Modelatorni w dniach 24 i 25 czerwca 2023 roku[1].

30.04.2020 Alicja Iwańska

Teresa Kujawa – artystka „prawie” zapomniana

Teresa Kujawa – wspaniała tancerka, wybitna choreografka, charyzmatyczna pedagożka, nestorka baletu polskiego. Osoba o niezrównanej intuicji artystycznej i ogromnej pasji poszukiwawczej. Znana była w swoim środowisku z zamiłowań pedagogicznych i niezmiernej uczciwości zawodowej. Jej bogate życie sceniczne było barwne, pełne przygód i niespodzianek. Na trwale zapisała się na kartach historii tańca polskiego XX wieku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close