Autor: Barbara Siemaszko

21.05.2015 Barbara Siemaszko

Twarze teatru studenckiego – XI Festiwal „Kontestacje”

Zanim uczestnikom tegorocznego XI Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje” pozwolono rzucić się w wir oglądania spektakli, podarowano im lekcję historii. Jak przyznają organizatorki tegorocznej edycji, Barbara Żarinow, Joanna Belzyt i Urszula Motyka, ich generacja wyrasta z tradycji teatru studenckiego, kultury alternatywnej, którym już od lat 70. patronował ośrodek [Akademickie Centrum Kultury „Chatka Żaka”]. Tegoroczna publiczność mogła obejrzeć dziewięć spektakli i dziewięć różnych tożsamości: tożsamość ukraińską, młodego pokolenia, indywidualisty (którą nieustannie modyfikują doświadczenia), tożsamość kobiety, dziecka, młodego, poszukującego artysty. Ponadto można było uczestniczyć w nocnych warsztatach tańca (prowadzonych przez Tomasza Bazana, Przemysława Buksińskiego, Dominika Gąsowskiego, Justynę Kalbarczyk) oraz w panelach dyskusyjnych...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close