Autor: Marta Zgierska

17.08.2011 Marta Zgierska

W sieci inspiracji / Potrzeba transu

Punktem wyjścia warstwy ideowej spektaklu są rozważania Cezarego Wodzińskiego, polskiego filozofa, który w swoich tekstach szeroko pisze o “świętych szaleńcach”. […] W krótkiej formie zapętlenia Maat Projekt podejmuje próbę stworzenia wizualnego ekwiwalentu istoty twórczości Dostojewskiego, psychologicznego skomplikowania jego bohaterów, których dopiero synergiczny obraz oddaje rozproszony, pełen wieloznaczności fenomen jurodiwych. Odwołanie się do całej twórczości Fiodora Dostojewskiego oraz do typowo rosyjskiego zjawiska, tkwiącego głęboko w ludowej religijności prawosławnych, automatycznie wpisuje choreografię w rozbudowaną i wyrazistą, choć pełną wieloznaczności, siatkę semantyczną. […]  Obrana technika, zbudowana na bazie inspiracji rytmiką i dramaturgią twórczości Steve’a Reicha, okazuje się clue całego spektaklu – pozwala zakodować...

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close