Długoletni pierwszy solista baletu Opery Narodowej w Warszawie. Absolwent Gdańskiej Szkoły Baletowej, którą ukończył w 1979. Jeszcze przed ukończeniem szkoły otrzymał angaż w Operze Bałtyckiej, gdzie tańczył do 1988 roku jako solista. Brał udział w licznych konkursach baletowych: III Ogólnopolskim Konkursie Tańca i Choreografii w 1979 roku(I miejsce), Konkursie Baletowym w Warnie (1980 – finalista), Moskwie (1981 – finalista) i w Jackson (USA, 1982 – brązowy medal). W 1984 roku był półfinalistą Światowego Konkursu Baletowego w Osace w Japonii. Następnie wyjechał z kraju i w latach 1988-1991 był solistą Landstheater w Linzu, a od 1991 do 1993 roku Opernhaus w Grazu (Austria). Wykonywał partie: Księcia w Dziadku do orzechów w choreografii Petera Schaufussa, Romea w Romeo i Julii w choreografii Heinza Spoerliego, Solisty w Pięciu tangach w choreografii Hansa van Manena. W1993 roku został zaangażowany do zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Warszawie, najpierw jako solista, a od 1994 roku jako pierwszy solista. Na stołecznej scenie wykonywał wiele partii z repertuaru klasycznego i współczesnego oraz partie semiklasyczne i charakterystyczne. W latach 1996-1999 był jednocześnie dyrektorem baletu Opery Bałtyckiej.
W 2005 roku ukończył studia Pedagogiki Baletu na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest jurorem ogólnopolskich konkursów baletowych w Gdańsku i Konkursu Absolwentów Szkół Baletowych w Szczecinie oraz jurorem Mistrzostw Świata w Tańcu Dzieci i Młodzieży – Dance World Cup 2005 (Wrocław). Występował na scenach Bułgarii, Francji, Kanady, Niemiec, Rosji, Rumunii i Włoch; zapraszany był gościnnie na Kubę i do Peru. Występował także w filmie.
Najważniejsze partie:
Arlekin (Mandragora), Diabeł (Pan Twardowski), Colas i Alain (Córka źle strzeżona), Don Jose (Carmen-Suita), Wroński (Anna Karenina), tytułowy Spartakus, Jazon (Medea), Franz (Coppelia), Mandaryn (Cudowny mandaryn), Romeo i Mercutio (Romeo i Julia), Książę (Dziadek do orzechów), Młodzieniec (Święto wiosny), Adam (Raj utracony – partia baletowa w operze K. Pendereckiego), Masetto (La Gitana), Błazen i Benno (Jezioro łabędzie), Zwiastun (Dies irae), solista w Trzeciej symfonii, Faun (Popołudnie fauna), Książę, Rycerzyk i solista w Walcu kwiatów (Dziadek do orzechów, chor. Glegolski), Basilio (Don Kichot), Łabędź (Carmina burana), tytułowy Amerykanin w Paryżu, Błękitny ptak, Carabosse (Śpiąca królewna), Solista (Krzesany), Młody (Harnasie), Yorgos (Grek Zorba), Atos, d’Artagnan (Trzej muszkieterowie), solo Nie lubię…, Szalony (La dolce Vita), Książę-Młodzieniec-Joker (Czajkowski. Misterium życia i śmierci), Złoty Bożek, Fakir Magdawieja (Bajadera), solista (Komix-komedia)
Nagrody:
Medal im. Leona Wójcikowskiego, Nagroda Artystyczna Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego, Medal Wacława Niżyńskiego, statuetka Terpsychory ZASP, Zasłużony Działacz Kultury, nagroda teatralna Wojewody Gdańskiego, Brązowy i Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.