Ludzie tańca

Zdjęcie: Aneta Zbrzeźniak

Fot. Justyna Mielniczuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Aneta Zbrzeźniak – solistka Polskiego Baletu Narodowego. W 2000 roku ukończyła Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Od razu po zakończeniu nauki została zaangażowana przez Emila Wesołowskiego do zespołu baletowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej na stanowisko koryfejki, w 2007 roku została solistką zespołu. Występuje w niemal całym repertuarze klasycznym Polskiego Baletu Narodowego, oraz w choreografiach współczesnych. Do najważniejszych swoich ról zalicza: Przyjaciółkę księcia i pas de quatre w Jeziorze łabędzim Muchamiedowa, lalkę w Dziadku do orzechów Glegolskiego, Przyjaciółkę Lizy w Córce źle strzeżonej Ashtona, Pierwszą solistkę w Balanchine i muzach, Olgę w Onieginie Cranko, Pas d’action i wariację 3.cienia w Bajaderze Petipy/Makarovej, Śnieżynkę-Solistkę, Solistkę Walca Kwiatów i Księżniczkę Magicznej Latarni w Dziadku do orzechów Toer’a van Schayka i Wayne’a Eaglinga, partie solową w Donnie Jacka Tyskiego, Duet Drugi w Moving Rooms Krzysztofa Pastora,  oraz  Hipolitę-Tytanię w Śnie nocy letniej Johna Neumeiera.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close