Ludzie tańca

Zdjęcie: Angelika Gembiak

Fot. z archiwum Opery Nova.

Wersja do druku

Udostępnij

Angelika Gembiak solistka zespołu baletowego Opera Nova w Bydgoszczy. Urodziła się w Gdańsku i tam też ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową (2007). Do jej artystycznych dokonań jeszcze w czasie nauki w szkole należą: III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Baletowym w Warnie w 2006, udział w Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Brnie w 2006. r. oraz miejsce na XV Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku w 2007.W latach 2007-2009 pracowała jako tancerka zespołowa w balecie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Od 2009 r. tańczy w zespole baletowym w Operze Nova w Bydgoszczy, najpierw jako koryfejka, obecnie jako solistka. Ważniejsze role artystki na bydgoskiej scenie to Królowa w balecie Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w chor. Henryka Konwińskiego i Tytania /Hipolita (Sen nocy letniej chor. Karol Urbański).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close