Ludzie tańca

Zdjęcie: Anna Gruszka

Anna Gruszka, fot. A. Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Gruszka – solistka, pedagog, asystentka choreografa i kierownik działu artystycznego w Polskim Teatrze Tańca, z którym jest związana od 1993 roku.

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Łodzi i pedagogikę tańca w Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1983 –1993 była solistką baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Tańczyła główne role w spektaklach Graya Veredona (Sen nocy letniej, AmadeusziRomeo i Julia), Antala Fodora (Próba), GiselleCorrallego i Perrota, Dziadku do orzechówŚliwy i KopciuszkuFokiny. Była Ofiarowaną w Świecie wiosnyEwy Wycichowskiej, tańczyła również w Niebezpiecznych związkach, Tangu z Lady M.i …a ja tańczęw jej choreografii a także w Pół dnia PółnocyMatsa Eka i Wo – men w pomidorachYossi Berga.

Jest pedagogiem tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu. Specjalizuje się także w technikach tańca współczesnego i barre au sol. Prowadzi kursy w ramach Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu.

W roku 2011 została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Gloria Artis.

Anna Gruszka, fot. A. Grabowski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close