Ludzie tańca

Zdjęcie: Anna Jędrzejczak-Skutnik

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Jędrzejczak-Skutnik – absolwentka Uniwersytetu Toruńskiego na wydziale Archeologii i Etnografii. Tancerka i choreografka. Współpraccowała z toruńskimi teatrami tańca współczesnego Akro i Za Kulisami, jak również zTeatrem Okazjonalnym (aktualnie: Sopocki Teatr Tańca). Uczestniczyła w wielu warsztatach tańca współczesnego oraz stałych konsultacjach warsztatowych, m.in. w teatrze Akro w Toruniu (trzy lata) oraz u twórcy Dady von Bzdülöw, Leszka Bzdyla (dwa lata). Obecnie jest tancerką niezależną. We współpracy choreograficznej lub/i wykonawczej zgdańskimi artystkami tańca, takimi jak Iwona Gilarska, Ula Zerek (dawniej: Wróbel) i Lena Majewska realizuje spektakle prezentowane corocznie podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca (dawniej: Gdańska Korporacja Tańca). Występowała w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Toruniu, Bydgoszczy oraz Gdańsku w klubie Żak oraz w galerii Modelarnia pod patronatem fundacji Wyspa Progres. Od roku 2004 realizuje także projekcje video związane ztańcem współczesnym. Laureatka stypendium kulturalnego Urzędu Miasta Gdańska oraz Samorządu Województwa Pomorskiego (2009).

Najważniejsze spektakle:

Headphones, solo, 2004

Signum Temporis, Teatr Okazjonalny (Sopocki Teatr Tańca), 2004

Zaśladczanie – duet zUlą Wróbel (dziś: Zerek), 2004

Carpet Show, Teatr Okazjonalny (Sopocki Teatr Tańca), 2005

Tak na oko 35 – street performance zLeną Majewską i Ulą Wróbel, 2005

System – zLeną Majewską i Adamem Witkowskim

Filmy:

Zaśladczanie (2004) – film stanowiący integralną część spektaklu o tej samej nazwie,

Madrid Barajas (2005) – połączenie tańca i performance’u filmowanego w przestrzeni publicznej portu lotniczego w Madrycie

Sail to the Moon (2006) – film do muzyki grupy Radiohead.

– Ślady (2006)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close