Ludzie tańca

Zdjęcie: Anna Szopa

Junkie. Fot. Tomasz Zerek.

Wersja do druku

Udostępnij

Solistka baletu Opery Wrocławskiej. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz Pedagogiki baletu w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Karierę artystyczną rozpoczęła w Polskim Teatrze Tańca Konrada Drzewieckiego, od 1996 roku jest zaś solistką baletu Opery Wrocławskiej. W swoim dorobku artystycznym ma wiele czołowych partii w baletach współczesnych i klasycznych: m.in. Solistka I i II w Sylfidach, Zakonnica w Mszy, Krasawica w Panu Twardowskim), Dwa łabędzie w Jeziorze łabędzim, Solistka w La Valses, Kolombina w Dziadku do orzechów, Złośnica w Kopciuszku, Ewa w Exodusie i in. Uczestniczyła w wielu tournée zagranicznych m.in. w Niemczech, Holandii, Anglii. Występowała również w Austrii i Szwajcarii. Brała także udział w większości super widowisk operowych wystawianych przez Operę Wrocławską. Jako choreograf zadebiutowała w 2005 roku spektaklem A po południu zatańcz siebie w kolorach księżyca zaprezentowanym na scenie Opery Wrocławskiej. W 2005 r. za baletem na deskach Opery Wrocławskiej. Pracuje także jako pedagog tańca. Została odznaczona Medalem 200-lecia Baletu Polskiego, odznaką Zasłużony Działacz Kultury, a także Brązowym Krzyżem Zasługi.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close