Ludzie tańca

Zdjęcie: Arkadiusz Gumny

Junkie. Fot. Tomasz Zerek.

Wersja do druku

Udostępnij

Solista zespołu baletowego Teatru Wielkiego im. Moniuszki w Poznaniu. Jest absolwentem Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. W 1998 roku, po ukończeniu edukacji baletowej, zaangażował się w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie w przeciągu kilku lat pracy awansował na stanowisko solisty baletu.

Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami, m.in. z Conradem Drzewieckim, Henrykiem Konwińskim, Teresą Kujawą, Emilem Wesołowskim, Barbarą Gołaską, Andrzejem Glegolskim, Greyem Veredonem, Waldemarem Wołk-Karaczewskim, Kariną Elver, Montserrat Leon i Giovannim di Palma.

W swym dorobku artystycznym może poszczycić się wykreowaniem wielu postaci solowych w takich baletach jak: Dziadek do orzechów, Romeo i Julia, Paw i dziewczyna, Balety Marka Różyckiego, Mandragora, Mity, Próba, Medea, Sen nocy letniej, IX Symfonia Ludwiga van Beethovena, Kronika zapowiedzianej śmierci czy Salto ergo sum. W swojej karierze kreował również pierwszoplanowe postaci w baletach: Hrabia Monte Christo, Jezioro łabędzie, Grek Zorba, Don Kichot, Pan Twardowski, Harnasie, Balety Conrada Drzewieckiego, Ognisty Ptak, Szeherezada, Giselle, Stworzenie świata (Uwe Scholza), La Sylphide i Czterech ostatnich Pieśniach Straussa w choreografii Rudi’ego van Danziga.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close