Ludzie tańca

Zdjęcie: Beata Brożek-Grabarczyk

Anna Steller. Portret. Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, a także Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek Pedagogika baletu). Od 1986 roku tańczy w zespole baletowym opery łódzkiej. Do najważniejszych partii w dorobku scenicznym artystki należą: Ofiarowana w Święcie wiosny, Salome, Giselle w balecie Adama, 3 Marie w Próbie, Flora w Damie kameliowej, Hermia w Śnie nocy letniej. W Amadeuszu tańczyła partię Matki, w Kopciuszku – Wróżkę-matkę chrzestną. W operze Echnaton kreowała taneczną role Teye, a w Napoju miłosnym – Colombiny. W biograficznym balecie Kobro wykonywała rolę tytułową, w Ziemi obiecanej partie Zosi i Mady. Wykonywała także partie solowe w Nastrojach, Muchach i Bolerze.

powiązane

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close