Ludzie tańca

Zdjęcie: Carlos Martín Pérez

Fot. Justyna Mielniczuk.

Wersja do druku

Udostępnij

Carlos Martín Pérez – solista Polskiego Baletu Narodowego. Jest absolwentem San Sebastian Conservatory w Hiszpanii i John Cranko-Schule w  Stuttgarcie. Artysta tańczył kolejno: w Ballett Dresden (1995-1996 i ponownie 1999-2005), Stuttgarter Ballett (1996-1999), K-Ballet Company w Tokio (2005-2007, jako solista), Sarasota Ballet of Floryda (2007-2009, solista). Od 2009 roku możemy go oglądać na warszawskiej scenie, gdzie tańczył wiele wyrazistych i frapujących partii, tak w baletach klasycznych, jak przede wszystkim współczesnych. Występuje m.in. jako: Gorwenal w Tristanie Pastora, Markiz de Custine i Przywódca powstania w Chopinie, artyście romantycznym Barta, Siostra Przyrodnia i Mistrz Tańca w Kopciuszku Ashtona, Nasz-Inny w balecie I przejdą deszcze… Pastora, Ojciec Laurenty w Romeo i Julii Wesołowskiego, Młodzieniec w Święcie wiosny Niżyńskiego i Młody mężczyzna w Święcie wiosny Bejarta, On w Personie Bondary, Serafin współczesny w Sześciu skrzydłach aniołów Przybyłowicza oraz w partiach solowych w baletach: Kurt Weill Pastora, W poszukiwaniu kolorów Tyskiego, Alpha Kryonia Xe Przybyłowicza i In Light and Shadow Krzystofa Pastor, Klaudiusz a w Śnie nocy letniej Johna Neumeiera, solo w Moving Rooms Krzysztofa Pastora

. W 2012 roku otrzymał Nagrodę za Całokształt Twórczości, przyznawaną przez La Profesionales de Danza de Gipuzkoa w San Sebastian.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close