Ludzie tańca

Zdjęcie: Daniel Navarro Lorenzo

Wersja do druku

Udostępnij

Daniel Navarro Lorenzo – absolwent Conservatori Professional de Dansa w Barcelonie przy Institut del Teatre (specjalizacja: taniec współczesny). Pracował w Compagnie Ballet Junior Epsedance w Montpellier we Francji tańcząc m.in. w spektaklach Bolero (chor. Thierry Malandain) i Les Indomptés (chor. Claude Brumachon). Następnie był członkiem zespołu Dantzaz Konpainia, w którego repertuarze znajdują się dzieła takich choreografów, jak: Itzik Galili, Eric Gauthier, Lukas Timulak. Ponadto tańczył w choreografiach Ramona Ollera i Gustavo Ramireza. Jego duet, pt. Kuptim Run wygrał w 2011 roku L’Estruch Award oraz Lava Award oraz znalazł się w finałowej szóstce X Dance Competition Burgos-New York. W 2010 zajął pierwsze miejsce w Delmar Dance Competition w Konserwatorium Marii Carbonell w Walencji.

W sezonie 2012/2013 rozpoczął pracę w zespole Polskiego Teatru Tańca, którego jest solistą. Tańczy w spektaklach: Minus 2 (chor. Ohad Naharin),Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Alexanderplatz (chor. Paulina Wycichowska),Hello, Stranger! (chor. Paweł Malicki)oraz w projekcie jubileuszowym z okazji czterdziestolecia PTT, pod tytułem: Walk@ karnawału z postem,XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Conrad Drzewiecki – in memoriam. Artyści wczoraj i dziś, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska) oraz Czterdzieści (chor.Jo Strømgren).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close