Ludzie tańca

Zdjęcie: Edyta Niemiec

Men's Dance: Tamashi, chor. Wojciech Misiuro. Fot. z archiwum Opery Bałtyckiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Edyta Niemiec – tancerka, aktorka, pedagog. W latach 1993-1998 tancerka Teatru Dada von Bzdülöw Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej. Wystąpiła w czterech spektaklach tej grupy, tj. Ptaki podobno jak ludzie (1993), Dziewczyna, lalki i nic (1993), W cieniu rozkwitających dziewcząt (1996) oraz Dzień Pięknego Towarzystwa (1998). Brała udział w przedstawieniach zrealizowanych przez Studio Tańca i Odnowy Biologicznej (1991/1992) oraz Studio Tańca Klasycznego, Współczesnego i Rytmiki (1993) w Gdańsku Wrzeszczu. W roku 2002 współpracowała z grupą teatralną Apokalipsa w Promocyjnym Klubie Muzycznym w Gdańsku. W latach 2008-2009 w tym samym mieście prowdziła zajęcia taneczne dla dzieci w Dworku Artura. Od 2003 roku związana z teatrem LipZezRew – uczestniczyła w spektaklu Niejaki Piórko (2003), a obecnie pracuje nad nowym przedstawieniem grupy, Ciało w naprawie.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close