Teatr LipZezRew

Zdjęcie: Teatr LipZezRew

Teatr LipZezRew

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr LipZezRew został założony w Gdańsku w roku 2000 przez Milenę Rewińską (Czarnik), aktorkę i tancerkę, Bożenę Zezulę, aktorkę, tancerkę i wokalistkę, oraz aktora, poetę i muzyka (Ikenga Drummers) Tomasza Lipskiego. Twórców połączyło wspólne doświadczenie teatralne wyniesione z Teatru Dada von Bzdülöw, oraz chęć nawiązania z publicznością dialogu na temat otaczającego świata, co przyczyniło się do założenia LipZezRew. W swojej pracy grupa sięga po konwencję teatru absurdu, łącząc w spektaklach takie środki ekspresji jak taniec współczesny, śpiew i gra aktorska.

Obecnie Teatr LipZezRew tworzą:
Bożena Zezula- aktorka, tancerka, wokalistka (Teatr ,Dada von Bzdülöw, Teatr Patrz Mi Na Usta, Mordy).
Edyta Niemiec- aktorka, tancerka (Teatr ,Dada von Bzdülöw)
Tomasz Lipski- aktor, poeta, muzyk (Ikenga Drummers), sekretarz Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki Jeden Świat w Sopocie, kierownik Domu Kultury Morena.

Z teatrem współpracują:
Milena Czarnik- aktorka, tancerka,
Patrycja Sobucka – fotograf,
Zespół Deszcz – Łukasz Krypel, Jakub Burdak – muzyka, projekcje video

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close