Gdański Festiwal Tańca 2012/TKT: Teatr LipZezRew „Kobieta z Wydm” – premiera

Zdjęcie: Gdański Festiwal Tańca 2012/TKT: Teatr LipZezRew „Kobieta z Wydm” – premiera

Miroku, Saburo Teshigawary / zespołu KARAS z Tokio produkcja KARAS / Nowy Teatr Narodowy w Tokio, fotTakashi Shikama / NNTT.

Wersja do druku

Udostępnij

Bożena Zezula: Spektakl Teatru LipZezRew powstał z inspiracji dziełem Abe Kobo pod tym samym tytułem. Opowiada historię narodzin miłości, która na początku jawi się nam jako zniewolenie, by w końcu stać się dla nas sensem istnienia. To co kusi nas swym blaskiem często staje się tylko fałszywym odbiciem, a to co wydaje się udręką jest drogą ku szczęściu. Kobieta z wydm to obraz uczucia, które rodzi się w bólu, uczucia dojrzewającego, które potrzebuje czasu i zrozumienia. To uczucie jest walką, której finał jest z góry dla każdego wygrany.


koncepcja, choreografia, muzyka, wykonanie: Danuta Markisz, | Bożena Zezula | Tomasz Lipski | Robert Połyń | Premiera: Klub Żak | zrealizowano w ramach projektu Trójmiejska Korporacja Tańca, Gdański Festiwal Tańca 2012 oraz w ramach Stypendium Miasta Gdańska


Bożena Zezula – tancerka, aktorka, samodzielny choreograf; edukację taneczną pobierała u: Leszka Bzdyla, Imre Thormanna (butoh), Melissy Monteros, Wojciecha Mochnieja, Charlotte Vincent, Tero Saarinen, Martina Kivady, Grzegorza Brala, Anny Zubrzyckiej, Andrzeja Moguczy, Chiharu Mamiya. Współzałożycielka teatru „LipZezRew” (2000). W latach 1995 – 2000 była aktorką i tancerką w teatrze Dada von Bzdülöw. Z Teatrem Patrz Mi Na Usta Krzysztofa „Leona” Dziemaszkiewicza występowała w spektaklach Variete Cameleon i Różana góra. Z Teatrem Okazjonalnym w 2006 r. współtworzyła spektakl Kwadrat. Wersja 6. Występowała na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Z teatrem LipZezRew zrealizowała dwa spektakle: Niejaki Piórko i Ciało w Naprawie.

Danuta Markisztancerka związana z Teatrem Dada von Bzdülöw w latach 1996-2000. Współpracowała z Teatrem Miejskim w Gdyni w latach 1996 – 2000.

Tomasz Lipski poeta, muzyk, aktor, DJ, animator kultury. Sekretarz Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultury i Sztuki „Jeden Świat” w Sopocie. Prowadził tam Czwartkowe Spotkania Poetyckie. Współorganizator wraz z Larrym Okey Ugwu Festiwalu „Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy” w Sopocie. Członek etnicznego zespołu Ikenga Drummers. Współzałożyciel Teatru „ LipZezRew”. Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich. Członek Koła Młodych przy ZLP w Gdańsku. Do tej pory wydał tomiki poetyckie „Fotografie mej pamięci” – 1995 r. oraz „Pierwsze słowo” – 1998 r. W 2005 wydał swój trzeci tomik poetycki „Opowieści z Buszu”, a w 2009 wydał antologię wierszy z Czwartkowych Spotkań Poetyckich „Odgłosy”.

BILETY:

25 zł normalne / 15 zł – studenci* i na Kartę do Kultury / 10 zł – uczniowie* / 5 zł – na Kartę Wielodzietnej Rodziny / 3 zł – na Kartę Tancerza

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)
 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58344 05 73 lub 58345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close