Ludzie tańca

Zdjęcie: Tomasz  Lipski

Tomasz Lipski

Wersja do druku

Udostępnij

Tomasz „Lipi” Lipski – poeta, muzyk, aktor, dee jay, animator kultury. Sekretarz Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki Jeden Świat w Sopocie, w ramach którego prowadził Czwartkowe Spotkania Poetyckie. Wraz z Larrym Okey Ugwu współorganizuje festiwal Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy w Sopocie. Członek etnicznego zespołu Ikenga Drummers i współzałożyciel teatru LipZezRew. Laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich i członek Koła Młodych przy ZLP w Gdańsku. Do tej pory wydał dwa tomiki poetyckie  – Fotografie mej pamięci (1995) i Pierwsze słowo (1998). W 2005 roku otrzymał stypendium kulturalne Marszałka Województwa Pomorskiego, dzięki któremu wydał swój trzeci tomik poetycki Opowieści z Buszu. W roku 2009 opublikował antologię wierszy z Czwartkowych Spotkań Poetyckich zatytułowana Odgłosy (również w ramach stypendium kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close